Skip Navigation Links

Denetimli Serbestlik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversi...

Denetimli Serbestlik İşbirliği Protokolü İmzalandı

Gündem   A+a-

 

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü arasında 'İşbirliği Protokolü' imzalandı.

 

Niğde Adliyesi Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol törenine Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Ömer Taşçı katıldı.

Protokolün açılış konuşmasını yapan Niğde Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Oğuzhan Dönmez konuşmasında;

"Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolünün amacının denetimli serbestlik yasasından faydalanan, eğitim ve iyileştirme yükümlülüğü verilen toplumun dezavantajlı kesimi olan yükümlüler ve aileleriyle birleşerek toplumsal dayanışmaya katkı sağlamak amaçlı üniversitenin uzman kadrosundan yararlanarak yapılması planlanan çalıştay, panel, seminer, söyleşi, konferans ve benzeri akademik etkinliklerde işbirliği içerisinde çalışmak ve kamu hizmeti cezası verilen yükümlülerin Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılarak toplum içinde rehabilitasyonunun sağlanması olduğunu söyledi. Konuşmanın ardından Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ve Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Ömer Taşçı arasında "İşbirliği Protokolü" imzaları atıldı.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!