Skip Navigation Links

Zahide Sefer Okulunda 2.Geleneksel Veli Kitap Okuma Yarışması

Zahide Sefer İlkokulunda velilere yönelik olarak düzenlenen kitap okuma yarışması yapıldı...

Zahide Sefer Okulunda 2.Geleneksel Veli Kitap Okuma Yarışması

Eğitim   A+a-

 

Zahide Sefer İlkokulunda velilere yönelik olarak düzenlenen kitap okuma yarışması yapıldı. Adem Güneş’ in “Doğal Ebeveynlik” adlı kitabı dağıtılarak, bir aylık süre içinde kitabın veliler tarafından okunması ve akabinde bir saat süren test usulü sınav yaklaşık 100 velinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Sınav sonucunda birinciye bir çeyrek altın, ikinciye gram altın ,üçüncüye kol saati hediye edilecek. Velilerin sınav heyecanını azaltmak için Zahide Sefer Okul Müdürü Yaşar Öğüt, sınav öncesinde Adem Güneş’ in “Doğal Ebeveynlik" kitabından alıntılar yaparak velilere başarılar diledi.

Bugün çocuklarda karşılaşılan problemlerin çoğunun temelinde, çocuğun kendi gibi olmasına izin verilmemesi yatar.Çocuk içinde hissettiği coşkuyla sağa sola koşacak olsa “Bu çocuk hiperaktif mi ne, bir türlü yerinde durmuyor” ikazlarının, bir şeyleri merak edip birkaç soru sorsa “Amma meraklısın sen de yani…” diye alaya almaların, kendisi için seçilen bir kıyafetin rengini beğenmediğini söylese “Sana elbise alanda suç zaten” şeklindeki bastırmaların, bir yemeğin damak tadına uymadığını ifade edecek olsa “Sende de hiç zevk yokmuş” gibi aşağılamaların normal kabul edildiği bir toplumda, çocuğun kişiliğini koruma mücadelesi her anne babanın insanlık görevidir. Bu kitapta çocukların davranışları “öğrenme”sinin değil “edinmesi”nin, bir başkasını taklit ederek değil kendi “irade”sini ortaya koyarak istenen davranışları kazanmasının yolları üzerine ufuk açıcı bir anlayışla karşılaşacaksınız.

Veliler önümüzdeki yıllarda da bu tür etkinliklerin devam etmesini istediler ve öğrencilerimize faydalı olduğunu söylediler. Okul idaresine teşekkür ettiler.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!